Tagasiside või küsimus

Korduma kippuvad küsimused

Kas on võimalik saabuda hiljem või lahkuda varem?

Jah, kokkuleppe korras on see võimalik, kuid palume arvestada, et on olnud juhtumeid kui mõnedel teistel lastel tekitab sõbra paar päeva varem lahkumine koduigatsust. Võimalusel palume tuua lapsed kokkulepitud kellaajal ning tulla ka lapsele järele kokkulepitud kellaajal. Oleme viimasele päevale planeerinud tegevusi, mis annavad nii meile kui ka lastele tagasisidet. Kui väike osa lastest lahkub juba nende tegevuste ajal, siis on tagasiside tegevuste läbi viimine natuke keerulisem.

Kas on võimalik, et minu laps ööbib oma kodus?

Palun registreerida laps laagrisse siis, kui laps on valmis ka ööbima laagris algusest lõpuni. Koduigatsus algkooliealistel lastel võib tulla päris lihtsalt, kui tema laagrikaaslane läheb õhtuti koju. Kokkuleppe korras on võimalik, et isiklikel põhjustel jääb laps erandkorras kuni ööpäevaks eemale.

Kui minu laps ei söö liha, on laktoosi- või gluteenitalumatu või on allergiline?
 
Söökla suudab enam levinud dieetide ja allergiatega arvestada, siiski palume mõista, et inimvõimetel on piirid ja söökla toitlustab iga päev sadu inimesi. Registreerimise ankeedis on võimalik mainida toitumisega seotud teemasid.
 
Suhtlus lapse ja vanema vahel laagri ajal

Seni on lapsed vanematega sidet pidanud vabal hetkel näiteks peale lõunat või enne magamaminekut.

Kas on võimalik saada soodustust?

Meie eelarves on mängimisruumi üsna vähe, soodustused jäävad vahemikku 10-25€.  Pakume soodushinda:
  • -10% alates sama pere teisest lapsest. Näiteks esimene laps täishinnaga 250€, teine 225€. Soodustusega arve jaoks saatke kiri aadressile laager@interest.edu.ee
  • Varajastele registreerujatele. Tavaliselt kehtib veebruar-aprill.
  • Sooduskood eelmiste aasta laagrilistele.

Mis saab kui ilm kisub kehvaks?

Jõulumäel on mitmeid siseruume mida kasutada - õppeklass, sisehall, võimla, kohvikumaja ning lisaks on meil suur 40+ last mahutav glamping telk, mis pakub kaitset päikese ja vihma eest. Kehvemate ilmade ajal teeme tubasemaid tegevusi.

Kas laagris on olemas meditsiiniline abi?

Laargris eraldi meedikut ei ole, kuid kõik kasvatajad on läbinud esmaabi koolituste ning oleme kokku pannud esmaabi paki. Oleme varasemalt käinud lastega näiteks kõhuvalu tõttu EMOs ja põiepõletiku vastu apteegist retsepti alusel antibiootikume toonud. Laste mured ei jää tähelepanuta, kuid kohapealne personal saab osutada ainult esmaabi või vastavalt arsti ettekirjutusele aidata võtta ravimeid.

Laps pole selles vanusevahemikus

Kui olete kindel, et Teie lapsele sobib olla endast natuke nooremate või vanematega, siis kirjutage meile! Oleme lahendustele orienteeritud.

Mis laagris täpsemalt toimub?

Laager kestab 6 päeva ning programm on ehitatud üles laste kaasamisele, nende motiveerimisele ja suunamisele initsiatiivi haarama. Soovime luua lastele turvalise ja pingevaba keskkonna enda huvide arendamiseks. Laagri jooksul saavad lapsed kaasa rääkida päevateemadel, olla ettevõtlikud vastavalt oma huvidele, ehk käivitada erinevaid loomeprojekte või spordimänge ning kaasata teisi laagrilisi neis osalema. Pakume lastele ka vastutamiseks korralduslikke jõukohaseid ülesandeid. 

Kasvatajad viivad igapäevaseid tegevusi läbi vastavalt laste huvidele ja laagri päevakavale. Laagri tegevused toimuvad lõbusaid mitteformaalse õppe meetodeid kasutades, mis on lastele huvitavad ja haaravad. Laagri jooksul aitavad kasvatajad lapsel avastada ja arendada endas erinevaid oskusi ja individuaalseid ning unikaalseid tugevusi.

Kas laagris toimub ka sportlikke tegevusi?

Jah, muidugi. Laager toimub Jõulumäe tervisespordikeskuses Pärnumaal, mis pakub rohkelt võimalusi värskes õhus sportlike tegevuste korraldamiseks. Meie päevakava on vaheldusrikas ning sisaldab igapäevaselt õues aktiivset tegevust. Jõulumäel on olemas matkarajad, spordiväljakud, disc-golfi rajad ning palju õues liikumise võimalusi, mida kasutame.

Mis saab, kui laps ei taha mõnes laagri jooksul toimuvas tegevuses osaleda?

Meie, laagrikasvatajad kuulame lapse ära ning ei sunni teda millestki osa võtma, kui ta seda tõesti ei soovi. Me aga püüame lapsi igati motiveerida, julgustada ja suunata, et lapsed saaksid siiski kõigist tegevustest talle parimal viisil osa võtta ning proovida kätt ka uutel aladel. See on oluline, sest me teame, et parimate kogemuste saamine, nii nagu ka kõige efektiivsem õppimine, toimub eelkõige just siis, kui ollakse parajalt mugavustsoonist väljas. Seetõttu on oodata laagris palju tavapärasest eristuvaid tegevusi, mis panevad veidike proovile ja motiveerivad lapsi ise mõtlema ning välja töötama lahendusi, seeläbi märkamatult ja mänguliselt uusi oskusi ja teadmisi omandades. Kõike seda muidugi toetavas, motiveerivas ja sõbralikus keskkonnas koos hoolivate, märkavate ja innustavate kasvatajatega!

Kus lapsed laagri jooksul ööbivad?

Ööbimine toimub Jõulumäe tervisespordikeskuses ruumikates kämpingumajades, kus on neli voodit. Samuti on olemas kõik vajalik, et laagriline saaks öörahu ajal puhata (voodipesu ja tekid-padjad). Kämpingumajades on sees elekter (toa valgustus, telefoni laadimise võimalus) ja radiaator võimalike külmemate ilmade puhul toa temperatuuri soojana hoidmiseks. Kämpingutest paarikümne meetri kaugusel asuvad WC ja pesemisvõimalused ning söökla. Kõik kämpingumajad on lukustatavad, mis tagab lapse asjade turvalisuse ka siis, kui laagritegevused toimuvad kämpingumajadest eemal.

Oled huvitatud meie järgmistest üritustest?

Soovid, et anname märku kui meil tuleb mõni muu sarnane üritus või laager antud vanusegrupile tulevikus?
Saadame iga aasta, tavaliselt märtsis, huvilistele infokirja. Võid soovi korral end kirja panna! Saada e-kiri pealkirjaga "uudiskiri" aadressile laager@interest.edu.ee